Majanduspoliitika

Peame oluliseks õiget ja säästlikku energiakasutust. Majanduses tuleb vähendada taastumatute energiaallikate kasutamist, massilise autostumise pidurdamiseks toetame elektrisõidukite soetamist ja kaalume tasuta ühistranspordi sisseseadmist.

Investeeringud loovad nii töökohti kui parandavad piirkondade konkurentsivõimet. Pooldame jätkusuutlikke investeeringuid haridusse ja uutesse lahendustesse, mis tagaksid hulga uusi töökohti ja muudaksid rahva kohanemisvõimelisemaks. Rõhume kohalikule ettevõtlusele.

Õigete investeeringute ja muudatuste kaudu loodame tõsta inimeste tööviljakust. Seeläbi oleks reaalne alandada normaaltööaeg 40 tunnilt 32-le.

Sotsiaalpoliitika

Roheline ühiskond on terve ja elurõõmus ühiskond. Ebapiisavad ja bürokraatiamaigulised sotsiaaltoetused tuleks ümber korraldada või asendada riikliku kodanikupalgaga, mis tagaks kõigile kindlustunde ja vähendaks ühtlasi paberikulu- ja vaeva.

Tervisepoliitikas peame tähtsaks ennetavaid ja tervist toetavaid tegureid. Igal inimesel peab olema võimalik süüa kodumaist ja puhast toitu, nautida sportimist värkses õhus. Tervishoiukulutused peaksid ulatuma 7%-ni SKPst, lisaraha suunaksime eelkõige ennetusse, taastus-ja järelravisse. Oma tervise eest vastutab inimene eelkõige ise: on aeg luua vabatahtlik terviselepingute süsteem ning anda inimestele võimalust koguda raviraha isiklikku maksuvabasse fondi.

Taunime vägivalda perekonnas ja koolis ning soovime kõigile väärikat kohtlemist ühiskonnas. Seadus peaks kaitsma ka neid, kes enda eest ise seista ei saa: loomade julma kohtlemist tuleb karistada senisest karmimate meetmetega.

Loe meie valimislubadusi siit->

e-Demokaaria ja e-Riigi Akadeemia kutsuvad meid üles levitama ausa e-hääletamise põhimõtteid.

Erakond Eestimaa Rohelised lubab, et järgib neid põhimõtteid ja ei lähe kaasa ahvatlusega valijaid lubamatult mõjutada.

Asjakohane video hea valimistava kohta on vaadatav siin:

On aeg!
Uus energia

KONTAKT

Erakond Eestimaa Rohelised

P.Süda tn 1, Tallinn 10118

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Äriregistri kood: 80223139

--------------------------------------

SWEDBANK: 221029698609
IBAN: EE07 2200 2210 2969 8609