1. Leidsin roheliste valimise platvormis teatud häirivad lubadused.Esiteks toetatakse ajateenistust.Vaadake natuke enda ümber ringi ja te näete kui tagurlik ja vanameelne see ajateenistuse idee on.Eest on üks väheseid riike Natos ja ka Euroopas kus sellest tagurlikust ideest kinni hoitakse.Kõigele lisaks on see saa ka sooliselt diskrimineeriv ja seetõttu ääretult alatu idee.

2. Teisest ideest on ka võimatu aru saada ja selleks on idee karistada seksi ostmist.Miks tuleb karistada seksi ostmist ja mitte müümist,miks ei tohi koos karistada seksi ostmist ja seksi müümist ja miks ei tohi legaliseerida seksi müümist ja prostitutsiooni vahendamist.Kõige selle juures on tunda seda, et targad naised on oma tahtmise läbi surunud ja rumalad mehed on selle kõige heaks kiitnud.Midagi pole teha kui osadel meestel pole ikka mõistust,et oma õigusi kaitsta.
Seksi peamised ostjad on ju mehed ja arvatavasti sellepärast tahetakse seksi ostmist kriminaliseerida.Miks aga ei tohi näiteks abielulahutusi keelustada.See on ju jumala vastane tegevus,et inimesed lahutavad.Juhul kui me oleme nii liberaalsed,et soovime lubada abielu lahutusi,siis miks me ei või olla nii liberaalsed, et lubaksime ka ametlikku prostitutsiooni ja prostitutsiooni vahendamist.Abielulahutused tähendavad seda,et sajad tuhanded mehed ja naised peavad elama ilma normaalse seksuaaleluta.Selle tõttu kannatavad eriti mehed ja kui nüüd tullakse veel välja ideega ka seksi ostmine keelustada, siis kannatusi veel suurendatakse.Vahest parem idee on abielulahutuste keelustamine,sest sellisel juhul on paljudel olemas kindel seksuaalpartner. Prostitutsiooni kui teenust vajavad paljud inimesed,kes peavad elama ilma normaalse seksuaaleluta.

Kodanik

Vastused:

1. Ajateenistus

See, et Eesti rohelistel ja Saksamaa rohelistel on erisusi, on ju täiesti normaalne. Kui maailmas oleks olemas üks hästi toimiv valitsemis- ja riigikorraldus, siis poleks ju midagi lihtsamat kui see maha kopeerida ja ka Eestis saaks kõik hästi toimima. Paraku on iga riik nii erinevas kultuurilises, ajaloolises kui ka geopoliitilises olukorras. See tähendab, et iga riik peab leidma oma huvidele kõige enam vastavad poliitikad.

Miks siis ajateenistus kutselise armee asemel? Kuigi praegu ja eriti just nooremale põlvkonnale näib, et Eestit ei ohusta otseselt ükski kallaletungioht, pole selline sinisilmsus rohelistele omane. Eesti peab suhteliselt väikese riigina arvestama alati suuremate võimaliku agressiooniga. Me ei saa kuidagi mööda vaadata Venemaa välispoliitilisest suunast, mis õigustab ükskõik, milliseid Venemaa samme "oma kodanike kaitsmiseks". Et Venemaa on piiritagust abipalumist soovinud mitmel korral ära kasutada ka Eesti puhul, tuletagem meelde 1924. aasta detsembrimässu ja 2007. aasta pronksiööd. Neil aegadel olid ka sõjalised ettevalmistused tehtud, ent õnnelike kokkusattumuste tõttu ei realiseerunud.

Eesti on väikese riigina suure naabri huvialas siiani lähtunud totaalkaitse põhimõttest. See tähendab, et sõja korral tulevad püssi alla kõik, kes selleks kõlbulikud on. Ehk siis kodanikukaitsel (Kaitseliit, Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred) on selle põhimõtte kodanikupoolne osa. Ajateenistus on sama põhimõtte riigipoolne osa, mis on kasulik ka selleks, et kutselisi sõjaväelasi kasvatada ja leida. Kui meie noored ei käiks ajateenistuses, siis poleks neist sõja ajal niigi palju kasu, et nad oskaksid ennast võõrväkke vägisi võtmise eest ära peita.

2. Prostitutsioon

Seksi ostmise keelustamisel on üks väga kindel ja lihtne põhjendus: kui pole ostjaid, siis pole ka müüjaid ja müümist. Inimese keha müümine on arenenud demokraatiates enamasti maha laidetud. Vastuargumendid on selle vastu muidugi olemas: 1. on inimesi, kes ei saagi muul moel seksist mõnu tunda – puuetega inimesed jpt, 2. paljud naised teevad seda ise omast tahtest ja hea meelega.

Samas on paljud naised, et mitte öelda enamus, sellise elatusviisi valinud sunniviisil, olgu selleks sunniks siis kellegi vägivald (inimkaubandus) või siis majanduslik sund (näiteks Eestis Ida-Virumaal on vähe võimalusi naistel mingit teist väljapääsu leida).
Rohelised on alati olnud selle poolt, et haridusega parandada inimeste toimetulekuvõimet ja et Eestis oleks rohkem oskustöölisi ja haritud spetsialiste, mitte niiöelda mustatöö tegijaid. Musta töö saab suuresti automatiseerimisega ära teha, aga on vaja oskustega ja haritud inimesi, kes oskaks masinaid luua ja nendega ümber käia.

Pealegi, kui me legaliseerime prostitutsiooni, siis legaliseerime ka inimkaubanduse, kuigi see pealtnäha nii ei ole. Loomulikult leidub alati maailmas inimesi, kes kergema elu või isegi lihtsalt ellujäämise nimel on võimelised tegema mida iganes, aga see pole sel juhul ikkagi nende vaba valik, vaid valikuvõimaluste puudumine. Teie imestate, et miks me ei taotle seksi müümise karistamist. Me lähtume teadmisest, et suurem osa prostituute teevad seda vastu enda tegelikku tahtmist. Kui me neid karistama hakkame, oleks see topelt ebaõiglane.

Kui suudate välja pakkuda süsteemi, mis välistaks niiöelda seksiteenuste osutamisel kõik riskid inimkaubanduse vältimiseks, alaealiste või vähem arenenud inimeste ärakasutamise, siis olge nii hea ja jagage seda meiegagi. Küllap suudame siis ka oma vaateid muuta.

Lugupidamisega,

Üllar Luup
Kandidaat nr. 183
Vaba Kodanik Roheliste nimekirjas

On aeg!
Uus energia

KONTAKT

Erakond Eestimaa Rohelised

P.Süda tn 1, Tallinn 10118

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Äriregistri kood: 80223139

--------------------------------------

SWEDBANK: 221029698609
IBAN: EE07 2200 2210 2969 8609