1. Kuidas hindate 2009. aastal vastuvõetud töölepingu seaduse mõjusid?

Kodanik

Vastus:

Tööturu paindlikumaks muutmine oli hädavajalik ja aitas just väikeettevõtteid majanduskriisi (tellimuste ja tootmise vähenemist) pehmemalt üle elada, sest vähendas ettevõtja koormust ja kohustusi mittevajalikke töötajaid üleval pidada ja/või suuri koondamishüvitisi tasuda, mis seaduse muutmisega jäid riigi (töötukindlustuse) kanda. See võimaldas väikeetevõtetel rasked ajad üle elada, vältis ettevõtete pankrotistumist ja need ettevõtted saavad kriisijärgsel nõudluse taastumisel taas tootmist kasvatada/laieneda ja uusi töökohti luua.

Riiklik meede, mida täna juba rakendatakse on riigi tugi nii korterühistutele hoonete soojapidavaks renoveerimisel kui ka investeeringud avaliku sektori hoonete renoveerimiseks kasutades kvoodimüügi tulusid (enam kui 2,5 miljardit krooni!). Räägime miljarditest kroonidest mis suunatakse 2011 ja 2012 ehitussektorisse , millega kaasnevad kohe ka töökohad ehitajatele. Riigi poolsed investeeringutoetused taastuvallikatest energiatootmisse sh biomassil koostootmisjaamade ehitamiseks tähendab nõudlust biomassikütuse tootmiseks ja ka see tekitab juurde töökohti maal.

Valdur Lahtvee
Kandidaat nr. 101
Erakond Eestimaa Rohelised liige
Riigikogu liige

On aeg!
Uus energia

KONTAKT

Erakond Eestimaa Rohelised

P.Süda tn 1, Tallinn 10118

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Äriregistri kood: 80223139

--------------------------------------

SWEDBANK: 221029698609
IBAN: EE07 2200 2210 2969 8609