1. Mida olete nende nelja aastaga platvormi välispoliitikat silmas pidades Riigikogus eelnõudena esitanud ning millega olete programmi ellu viies enim edukas olnud?

Kõike head,
Kadri Leesment

VASTUS:

Välissuhtluse alal pole Erakond Eestimaa Rohelised fraktsioon Riigikogus esitanud ühtki eelnõud. Nii pole lähtuvalt välispoliitika erisusest (erakonnaülesus!) eelnõusid Väliskomisjonile menetlemiseks esitanud ükski erakond vaid ainult Valitsus. Erakond Eestimaa Rohelised on aktiivselt Väliskomisjoni kaudu osalenud Eesti välispoliitika prioriteetide seadmisel, välispoliitika hoidmisel väärtustepõhisena ja seisnud edukalt selle eest, et Eesti osalus ja aktiivsus arenguabi andmisel kasvaks. Tänu EER panusele, kasvas vaatamata masule arenguabi osakaal riigieelarves nii 2009 kui 2010 kui 2011.aastal. EER saadikute poolt juhituna on edukalt tegutsetud Läänemere kaitsel (algatatud Riigikogu avaldud NordStream'i gaasitoru ehituse keskkonnamõju asjus) ja Läänemere piirkonna majanduse muutmisel süsinikuheitmevabamaks (EER saadiku Mart Jüssi poolt juhitud Baltimaade ja Põhjala riikide ühine kliima- ja energiatöögrupi lõppraport leitav lingilt http://www.bspc.net/page/show/12 )

Lugupidamisega,

Valdur Lahtvee
Kandidaat nr. 101
Erakond Eestimaa Rohelised liige

On aeg!
Uus energia

KONTAKT

Erakond Eestimaa Rohelised

P.Süda tn 1, Tallinn 10118

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Äriregistri kood: 80223139

--------------------------------------

SWEDBANK: 221029698609
IBAN: EE07 2200 2210 2969 8609