Mul on küsimus seoses Maavalla Koja poolt tehtud ettepanekute arusaamatusega. Teie lehel (siin) on kirjas, et: "Rohelised ei nõustunud Maavalla koja kõigi arusaamadega."

1. Mind kui valijat huvitab väga, millega siis konkreetselt ei nõustutud?

Kodanik Riho

Vastus:

Me pole paraku võimelised täpsemalt vastama, kui oli kirjas meie pressiteates. Erakondadele saadetakse valimiste eel huvigruppidelt kümneid manifeste, mille kohta saame võtta lihtsalt poolt- või vastuseisukoha.
Ettepanekud on mahukad ja alati on mõni punkt, millega me päris 100% nõus pole, aga meil pole võimalust nende sõnastust muuta või omal valikul mõnd punkti välja jätta.

Sama oli Maavalla Koja ettepanekuga. Loomulikult toetame seda, et riik ja kiriku tuleb selgelt lahus hoida ja tagada usuvabadus. Aga käsitlesime sarnaselt teiste organisatsioonide ettepanekutega ka Maavalla Koja 7 konkreetset ettepanekut kodanikuühiskonna asjus ühe paketina ning ei pidanud õigeks hakata sealt omaalgatuslikult midagi välja praakima. Kõik 7 paketina ei saanud volikogus selget konsensust ja detailsemat seisukohta erakonna tasandil ei eksisteeri. Kui mingis situatsioonis tekib põhjus täpsem seisukoht kujundada, siis see kujundatakse.

Peep Mardiste
EER volikogu juhataja
Kandidaat nr. 192
Erakond Eestimaa Rohelised liige

On aeg!
Uus energia

KONTAKT

Erakond Eestimaa Rohelised

P.Süda tn 1, Tallinn 10118

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Äriregistri kood: 80223139

--------------------------------------

SWEDBANK: 221029698609
IBAN: EE07 2200 2210 2969 8609