Hääletamine algab 19. veebruaril kl 9 - anna oma hääl kandidaadile Erakond Eestimaa Rohelised nimekirjast! Me oleme AINUKE erakond, kellel on julge, avalik ja selge seisukoht kanepi kohta! Hääleta nüüd ja siin: https://www.valimised.ee/win

Nüüdisteaduse valguses on sajandipikkune radikaalne eksperiment mõnede uimastite lauskeelustamisega ilmselgelt nurjunud. Uimastid pole jõustamisorganite pingutustest hoolimata kunagi olnud kättesaadavamad kui praegu ning arengud uimastite internetipõhises äris näitlikustavad eriti teravalt keelurežiimi jõuetust. Uimastikahjude kahandamiseks ja mõnede psühhoaktiivsete ainete meditsiinilise potentsiaali paremaks ärakasutamiseks peab Eesti uimastiturge hakkama kurjategijate asemel kontrollima riik. Süsteemi muutmist peaks alustama kõige levinumast ja ohutumast keelatud uimastist — kanepist.

Inimkond tunneb kanepi raviomadusi juba aastatuhandeid, kuid selle taime toimet organismile on tõsiteaduslikult uuritud vaid mõnikümmend aastat. Alles 1990. aastatel avastatud endokannabinoidsüsteem — kehaomaste kannabinoidide ja retseptorite võrgustik — moduleerib põletikke ja valu kõikides kudedes ning aitab säilitada homöostaasi. Kanepitaimes leiduvad kannabinoidid eesotsas psühhoaktiivse tetrahüdrokannabinooli (THC) ja mittepsühhoaktiivse kannabidiooliga (CBD) toetavad endokannabinoidsüsteemi tööd, leevendades tõhusalt paljusid raskeid kroonilisi haiguseid, näiteks hulgiskleroosi, Alzheimeri tõbe ja reumatoidset artriiti, aga ka traumajärgset stressisündroomi ja isegi sõltuvushäireid.

Senine keelustamispoliitika on rajanenud vääral eeldusel, et kanep on tugeva sõltuvuspotentsiaaliga, tervisele väga ohtlik mõnuaine, millel puuduvad meditsiinilised rakendused. See eeldus on nüüdseks veenvalt kummutatud — kanep on iga mõõdupuu järgi ohutum legaalsest uimastist alkoholist ning selle ravitoimet kinnitavad tuhanded uurimused.

Ei kanepi reatarbijad ega kannabinoidraviga omaalgatuslikult tegelevad patsiendid pole Eesti riigile ohtlikud. Püüdlused kanepitarvitamist hirmutamise ja ähvardamisega vähendada pole kusagil andnud soovitud tulemusi, küll aga õõnestab korrakaitseressursside kulutamine kanepitarvitajate küttimisele rahva usaldust täitevorganite ja riigijuhtide suhtes, korrumpeerib ametnikke, rikub noori elusid ning soodustab uimastite hinnatõusu ja kurjategijate mõjuvõimu ühiskonnas. Samas näitavad eksperimendid kanepituru mitmesuguste regulatsioonimudelitega USA mõnedes osariikides ja ka Euroopas, et tõhusamad alternatiivid sõjale kanepiga on võimalikud ning annavad soovitud tagajärgi.

2016. aasta ÜRO peaassamblee erakorraline uimastiteemaline istungjärk UNGASS tõotab kujuneda murranguliseks. Hoolimata sellest, kas seal seni kehtiv 1961. aasta ühiskonventsioon ümber kirjutatakse või ei, jätkavad edumeelsed riigid nurjunud sõjast tõhusamate alternatiivide vaagimist ja ellurakendamist. Erakond Eestimaa Rohelised leiab, et Eesti peaks selles küsimuses näitama üles julgust ja uuendusmeelsust, mitte klammerduma stagneerunud, kokkuvariseva lauskeelupoliitika külge. Leiame, et retsepti alusel väljastatav ravikanep peab olema vaevata kättesaadav igale näidustusega patsiendile. Praktiseerivatele arstidele tuleb luua kõik võimalused kannabinoidravi-alaseks täiendkoolituseks ning endokannabinoidsüsteemi toimimise aluseid ja kannabinoidravi võimalusi peavad senisest põhjalikumalt hakkama käsitlema arstiteaduskonna õppekavad. Ning täiskasvanud kodanikel, kes soovivad kanepit tarvitada, peab olema võimalik seda hankida muul kui kuritegelikul moel.

Levinumate uimastite võrdlus:

https://kanepitemp.files.wordpress.com/…/levinud_uimasite_v…

Erinevate uimastite mõju tarvitajale ja ühiskonnale:

http://www.thelancet.com/…/at…/2001010052/2003786741/gr2.jpg

Vali Eestile tervem, targem ja jätkusuutlikum tulevik — vali Erakond Eestimaa Rohelised! vt https://www.valimised.ee/win

On aeg!
Uus energia

KONTAKT

Erakond Eestimaa Rohelised

P.Süda tn 1, Tallinn 10118

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Äriregistri kood: 80223139

--------------------------------------

SWEDBANK: 221029698609
IBAN: EE07 2200 2210 2969 8609