Esmaspäeval, 28. novembril kell 11.00 tutvustame Euroopa Liidu Maja infokeskuses Rävala 4 (sisenemine Laikmaa tänava poolsest uksest) Turu-uuringute AS-i poolt 2. - 15. novembrini 2016 läbi viidud elanikkonna küsitluse põhjal tehtud uuringu „Avalik arvamus Rail Balticust” tulemusi.

Samuti anname ülevaate portaali rahvaalgatus.ee kaudu Riigikogule esitatud petitsioonist "Eestimaa kaitseks".

Ajakirjanike küsimustele vastavad:

Juhan Kivirähk – Turu-uuringute ASi uuringujuht;
Indrek Tarand – Euroopa Parlamendi liige, uuringu tellija, Euroopa Parlamendi Roheliste/Euroopa Vabaliidu fraktsiooni liige;
Olev-Andres Tinn – Erakonna Eestimaa Rohelised juhatuse liige.

Kõik ajakirjanikud on oodatud!

Lisainformatsioon:
Olev-Andres Tinn – Erakonna Eestimaa Rohelised juhatuse liige
GSM: 50 11 053; e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lugupeetud Eesti Vabariigi Riigikogu liikmed

Eestile uue riigipea valimine on ebaõnnestunud nii Riigikogus kui ka Valimiskogus. Rohelised on seisukohal, et kõik Eesti kodanikud võiksid tulevikus valida Eestile presidenti. Samas on vaja valida president lähiajal lähtuvalt hetkel kehtivatest seadustest.

31.05.2016 me palusime Riigikogu liikmetelt alljärgnevat: "Võttes arvesse kujunenud olukorda, kus  Eesti Vabariigi Presidendi institutsiooni usaldusväärsus on äärmiselt madal, on oluline, et valides uut Riigipead, ei võtaks Riigikogu või Valimiskogu poliitilisi riske ja ei korraldaks valimistest  palagani. Kutsume Presidendi valijaid olema üle igapäevastest poliitilistest kemplemistest."

Head Riigikogu liikmed, me palume teil veelkord tõsiselt kaaluda Roheliste poolt pakutud kandidaati - Alar Karist. Alar Karis ei ole seotud Rohelise Erakonnaga ja pole ise avaldanud soovi kandideerida presidendiks. Samas me usume, et kui väärikat Eesti kodanikku paluda täita isamaalist kohust, siis ta võib enda ülesseadmisega nõustuda.
Alar Karis on näidanud ennast võimeka teadlasena ja haridusjuhina. Riigikontrollis töötades  pole ta kartnud konfrontatsiooni teiste riigiasutustega, millega on tõestanud oma sõltumatust. Ta on suutnud olla diplomaatiline ja väärikas tippjuht nii Eesti Maaülikoolis, Tartu Ülikoolis kui ka Riigikontrollis.

26.03.2013 võttis Riigikogu vastu otsuse, millega nimetati riigikontrolöri ametisse Alar Karis. Poolt hääletas 76 Riigikogu liiget. Loodetavasti leiab tänane Riigikogu üksmeele, et valida Alar Karis Eesti Presidendiks.

Lugupidamisega,

Aleksander Laane
Juhatuse esimees
Erakond Eestimaa Rohelised
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Mob. 5026816

Riigikogu võttis Erakond Eestimaa Rohelised, MTÜ Noored Rohelised ja Eesti Rohelise Liikumise glüfosaadivastase petitsiooni menetlusse!

Eestil avaneb nüüd võimalus Euroopas ilma teha ja esimesena glüfosaat keelata ning võtta suund EL mahemajanduse keskuseks saamisele!

http://www.riigikogu.ee/pressiteated/muu-pressiteade-et/menetlusse-voeti-kollektiivne-poordumine-murkkemikaali-glufosaadi-keelustamise-kohta/

Erakond Eestimaa Rohelised

Juba enam kui aasta tagasi selgus EMORi küsitlusest, et 67% Eesti elanikest pooldab kanepi reguleerimist sarnaselt tubakale, alkoholile ja ravimitele. Sama nõue on ka Erakonna Eestimaa Rohelised programmis.
Inimese endokannabinoidsüsteemi käsitlevate teadusuuringute hulk kasvab üha kiiremini. Samuti lisandub järjest andmeid, mis kinnitavad, et kanepipõhised ravipreparaadid leevendavad tõhusalt valu ja põletikke ning võivad isegi soodustada mõnedest haigustest paranemist.
Kehtiv kanepikeelupoliitika pole kusagil andnud soovitud tulemusi, küll aga tekitanud olukorra, kus inimestel, kes vajavad kannabinoidravi, pole tegelikult võimalik seadusega lubatud ravikanepit hankida. Just sellepärast on mitmed eesrindlikud riigid nulltolerantsist loobunud ja asunud reguleerima kanepi kasutamist meditsiinilistel eesmärkidel. Näiteks andis kanepiküsimustes konservatiivne Saksamaa tänavu heakskiidu 2017. aasta esimeses pooles jõustuvale seadusemuudatusele, mis peaks ravikanepi kättesaadavust patsientidele oluliselt parandama. Kanadas aga on ravikanep legaalne olnud juba 15 aastat.
Praegu elab juba rohkem kui kaks kolmandikku Ameerika Ühendriikide elanikkonnast piirkondades, kus kanepiravi on seadusega reguleeritud ning rohkem kui 2,5 miljonit inimest kasutab ravikanepit seadusega kooskõlas. USA 24 osariigis ja mitmetes teistes riikides on kanepi legaalne tarvitamine meditsiinilistel eesmärkidel juba pikema ajalooga ning mingeid olulisi soovimatuid kõrvalmõjusid pole see kaasa toonud. Pigem on alaealiste kanepitarvitamise määrad seejärel alanenud. USA osariikides, kus ravikanep on patsientidele kättesaadav, on vähenenud opioidipõhiste valuvaigistite ja muude retseptravimite kasutamine ja neist põhjustatud suremus, nagu ka haiguse tõttu töölt puudutud päevade hulk, mõnel pool ka kange alkoholi läbimüük ja alkoholiga seonduv liiklussuremus.
Väheoluline pole ka asjaolu, et kasvatamise, töötlemise ja kontrolli heal korraldamisel võib kanepiürdist ja sellest tehtud preparaatidest saada suurepärane eksporditoode.
Eri kanepisortide kasvatus, toodete väljatöötamine ja valmistamine aitaks oluliselt kaasa maapiirkondade elujärje parandamisele.
Mis aga kõige tähtsam — mitte kellelgi pole ei moraalset ega ka eetilist õigust keelata vähihaigele valude leevendamist.
Mitte keegi ei saa öelda reumaatiliste valudega inimesele, et temal pole õigust otsustada, mis tema valu paremini vähendab. Enamgi veel — keelata ravikanepit näiteks hulgiskleroosi, fibromüalgia, Crohni tõve või lapseea epilepsia eri vormide ravimiseks on suisa kuritegelik.
Praegune olukord on selline, et kui patsient lõpuks läbi ime retsepti saab ja apteeki läheb, siis kanepiürti ja kanepist tehtud preparaate ta ees ootamas ei leia. Ravikanepi kättesaamine on seotud pikaajalise ning väga bürokraatliku asjaajamisega.
Patsiendid ei saa oodata. Neil on vaja abi nüüd ja kohe. Ammugi ei saa patsiendid oodata seda aega, millal ühiskond mitmete poliitikute ja politseinike arvates ühe patendivaba taime kasutamiseks “valmis” saab, sest ühiskond on tegelikult kanepi meditsiiniliseks tarvitamiseks valmis juba täna.

Erakond Eestimaa Rohelised ja allakirjutanud nõuavad:
1.Kanepi kasvatamise, ürdiks ja preparaatideks töötlemise ning apteekides müümise korra väljatöötamist parimatest töötavatest eeskujudest lähtudes.
2.Kanepi teisaldamist ravimite 1. ja 4. nimekirjast 3. nimekirja ja täienduse korras  spetsiaalsete regulatsioonide loomist ravikanepi kasutamiseks, mis ei jäljendaks opioidide ja oopiumi raviotstarbelise kasutamise regulatsioone.
3.Ürdi ning preparaatide väljakirjutamisõiguse lihtsustamist, võttes eeskuju Saksamaa, USA, Iisraeli jt riikide seadustest ja planeeritavatest muudatustest.
4.Sarnaselt muudele ravimitele peavad ka kanepiürt ja kanepipreparaadid olema patsientidele retsepti alusel reaalselt ja koheselt kättesaadavad.
5.Lõpetada inimeste karistamine vaid kanepi omamise ja tarvitamise fakti põhjal.
6.Riigikogu annab Vabariigi Valitsusele ülesande välja töötada vastavad regulatsioonid hiljemalt 2017. aasta märtsiks.

Erakond Eestimaa Rohelised nimel
Aleksander Laane, EER esimees

Huvitavamaks läheb! Üle-euroopaline roheliste surve töötab: kui Euroopa Komisjon ei suuda glüfosaadi osas kõigile vastuvõetavat kompromissi kokku panna, saab glüfosaadi kasutusluba 30. juunil läbi ning järgneb kuni aastane poodidest ärakorjamise periood! Komisjon jättis (esialgu) kasutamata Euroopa Parlamendi pakutud kompromisside kompromissi - pikendada luba 7 aastaks koos oluliste kasutuspiirangutega.... ja püüdis asja lahendada jõupositsioonilt ning kukkus läbi.

Eestil avaneb nüüd võimalus Euroopas ilma teha ja esimesena glüfosaat keelata ning võtta suund EL mahemajanduse keskuseks saamisele!

Kui mahemajanduse suund on sinu jaoks oluline, siis kutsume sind liituma Erakond Eestimaa Rohelised ridadega või Noorte Rohelistega!

Küsimused erakonna kohta: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Noorte Roheliste info: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

http://www.theguardian.com/environment/2016/may/20/monsanto-weedkiller-faces-recall-from-europes-shops-after-eu-fail-to-agree-deal

On aeg!
Uus energia

KONTAKT

Erakond Eestimaa Rohelised

P.Süda tn 1, Tallinn 10118

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Äriregistri kood: 80223139

--------------------------------------

SWEDBANK: 221029698609
IBAN: EE07 2200 2210 2969 8609