Energiapoliitika eelduseks on laiaulatuslik energiasäästu kava ja selle rakendamine. Iga energiasäästu investeeritud euro võimaldab vältida kordades suuremaid investeeringuid energiatootmisse. Soodustame tarbijapoolset energiasäästu kõigi võimalike ning majanduslikult ratsionaalsete meetmetega.

Elektrienergia tootmisel soodustame keskkonnasõbralikke tootmistehnoloogiaid, taastuvate energiaallikate ja kohalike ressursside keskkonnasäästlikku kasutamist, aga samuti vastavate tehnoloogiate arendamist ja rakendamist Eestis.

Eesti peab saavutama sisulise energeetilise julgeoleku. Pooldame koostootmisjaamade (elekter + soojus) rajamist linnadesse, energiatootmise hajutamist ning geotermaalenergia kasutuselevõttu. Eelistame seejuures kliimat, keskkonda ja inimest vähem mõjutavaid ja üldmõistetavaid eetilisi väärtusi arvestavaid energiaallikaid.

Elektrienergia jaotusvõrke haldavad ettevõtted peavad jääma avaliku kontrolli alla ning olema eraldatud elektrienergia tootjatest.

Käivitame Balti riikide taastuvenergeetika ja energiasäästu alase koostöö, rajame uusi ühendusi EL riikide elektrivõrkudega.

Vastustame praegusel tuumaenergiatehnoloogial põhinevate elektrijaamade rajamist Eestisse ning selliste elektrijaamade energia kasutamist. Pooldame tuumaenergeetika-alast innovatsiooni, mis võimaldab juba olemasolevaid tuumajäätmeid kasutada tuumakütusena ja tekitab märkimisväärselt ohutumaid jäätmeid.

Peame vajalikuks lõpetada põlevkivi kaevandamise ja põlevkivist energia tootmise

otsene ning kaudne subsideerimine. Oleme vastu uute turbaväljade avamisele. Turba

suurtes kogustes põletamine ei ole roheenergeetika osa. Klassifitseerida turvas ümber

fossiilkütuseks. Toetame TE100% (100% taastuvenergeetikat) kontseptsiooni. Anname

inimestele võimaluse investeerida pensionifondide asemel energiatootmise ühistutesse.

 

Loome eeldused biogaasi tootmiseks ja kasutamiseks.

On aeg!
Uus energia

KONTAKT

Erakond Eestimaa Rohelised

P.Süda tn 1, Tallinn 10118

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Äriregistri kood: 80223139

--------------------------------------

SWEDBANK: 221029698609
IBAN: EE07 2200 2210 2969 8609